Preskočiť na obsah

Hodinu Zeme venujme nášmu sídlisku!

Zverejnené 24.3.2023.

Kategória

Hodina Zeme sa v roku 2023 posúva ďalej. „Keďže sa významné pamiatky na planéte zúčastňujú na ikonickom momente vypnutia na jednu hodinu, chceme, aby sa aj ľudia „vypli“, oddýchli si od každodenných činností a venovali 60 minút tomu, že spravia niečo pozitívne pre našu planétu. Pridali sa k čisteniu svojho okolia, brehov obľúbeného jazera či rieky, zapojili sa do sadenia stromov, či skrášlenia parkov a záhrad. Spoločne tak premeníme jednu hodinu na tisíce inšpiratívnych udalostí v zjednocujúci moment v prospech prírodného prostredia našej planéty.“ Toto je odkaz Svetového fondu na ochranu prírody pre všetkých obyvateľov Zeme.

Do hodiny Zeme sa zapája aj naša mestská časť  –  v sobotu 25. marca 2023 v čase od 9.00 do 13.00h. očistou sídliska a hoci predpoveď počasia na tento deň nie je vôbec priaznivá, máme prisľúbené desiatky dobrovoľníkov, ktorí sa do tejto aktivity určite zapoja.

Lokality, ktoré sa budú čistiť:
– dolná časť Americkej triedy
– Čínska ulica
– Sahara (nad Helsinskou a Viedenskou ulicou)
– Majetkár

Možnosť zapojenia do čistenia sídliska Ťahanovce je aj pre vás, milí obyvatelia.  Centrum podujatia bude zajtra od 9. hodiny vo Florparku na Bruselskej ulici (skatepark), kde budú k dispozícii koordinátori, ktorí vás usmernia. Odporúčame zabezpečiť sa proti dažďu pláštenkou.
K dispozícii budú pracovné prostriedky (vrecia, rukavice), pitný režim a občerstvenie (12.00 – 14.00).

Venujme sídlisku zajtra aspoň jednu hodinu!

Tešíme sa na vás!