Preskočiť na obsah

Dopraváčik 2024

Zverejnené 29.5.2024.

Dopravné ihrisko v areáli Materskej školy, Juhoslovanská 4 v Košiciach každoročne víta vzácnych hostí: deti a pani učiteľky z materských škôl na sídlisku Ťahanovce. Aj v tomto roku sa dňa 15. 05. 2024 konala dopravná nesúťaž Dopraváčik 2024, ktorej sa zúčastnilo 60 súťažiacich predškolákov z ťahanovských materských škôl v šesťčlenných družstvách.

Deti v sprievode svojich učiteliek preukázali zručnosti v jazde na bicykli, slalome na kolobežke a kotúľaní pneumatiky. Vedomosti potrebovali v disciplínach: znalosť dopravných značiek, dopravných prostriedkov a základných pravidiel správania sa chodcov a cyklistov v doprave. Deti spoznali a pomenovali bezpečnostné prvky a výbavu cyklistu, správne zostavili dopravné hlavolamy a roztriedili dopravné prostriedky podľa miesta pohybu: voda, vzduch, cesta, koľajnice.

Za svoje zručnosti a vedomosti deti dostali diplomy, občerstvenie a ceny s dopravnou tematikou pre každú materskú školu aj pre súťažiacich, zakúpené vďaka  finančnému príspevku MÚ MČ sídl. Ťahanovce.

Z Dopraváčika odchádzali deti s odmenami a pozvaním na dopravné ihrisko, kde si môžu  zlepšovať svoje zručnosti v jazde na bicykli a kolobežke a upevňovať pravidlá správania sa v doprave.

Ing. Marcela Šterbáková