Preskočiť na obsah

Oddychovú zónu na Čínskej ulici čaká kolaudácia

Zverejnené 3.8.2023.

Kategória

Určite ste sa už tešili na otvorenie oddychovej zóny na Čínskej ulici, zhotoviteľom ktorej je spoločnosť Pro Gardene a objednávateľom  mesto Košice, ktoré projekt pripravilo v spolupráci s mestskou časťou Ķošice-Sídlisko Ťahanovce. Napriek tomu, že táto zóna ešte stále nie je otvorená,  sme jednou zo šťastnejších samospráv, kde je k ukončeniu diela potrebné urobiť už len kroky smerujúce ku kolaudácii. Kolaudačné konanie, ako mnohí z vás, ktorí ste sa s ním už stretli, viete, je zložitý proces, ktorý nie je možné obísť a zahŕňa mnoho lehôt a  úkonov. Aby sa však proces urýchlil a aby naozaj došlo čím skôr k otvoreniu tejto novej zóny, ktorá nás bude tešiť nasledujúce roky, uskutočnil dnes starosta mestskej časti Miloš Ihnát cestu do obce Beniakovce, ktorá je v tomto prípade stavebným úradom. Stretol sa s naozaj veľmi ústretovým konaním odbornej zamestnankyne úradu, ktorá vec náležite zisťovala.  
Pokúsime sa o čo možno najrýchlejšie kroky smerujúce ku kolaudácii a tým aj k možnosti konečne využívať toto dielo našou verejnosťou. Ako pozitívum vnímame, že  stále nie sme na tom až tak zle ako niektoré zo sídlisk, kde bohužiaľ, obchodná spoločnosť, ktorá súťaž vyhrala, dielo nerealizuje a  ohrozené je aj  čerpanie eurofondov.

V našom prípade, ak sa všetko podarí a proces pôjde podľa dnešnej dohody, by  už v septembri 2023  mohli prví návštevníci  novú príjemnú oddychovú zónu na sídlisku Ťahanovce využiť.